91 424 09 05, 695 999 033

biuro@zzhk.pl

ZZHK

Szkolenie ujeżdżeniowe: Dwa spojrzenia, jeden dzień

 

 Jan Bemelmans  i Stephen Clarke

6-7.10. KJ Golden Dream

 

Polski Związek Hodowców Koni zaprasza  hodowców oraz wszystkich chętnych do udziału w szkoleniu dotyczącym oceny koni ujeżdżeniowych, w tym także koni młodych. Prowadzącymi wykłady oraz treningi będą jedni z najlepszych fachowców w dziedzinie treningu, jak i sędziowania koni ujeżdżeniowych - Jan Bemelmans  i Stephen Clarke.

 

Szkolenie (część teoretyczna i praktyczna) odbędzie się na terenie KJ Golden Dream, w dniach 6-7.10. Program zajęć obejmuje treningi i ocenę młodych koni (pierwszy dzień), oraz trening i ocenę elementów oraz całych przejazdów, na różnych poziomach wyszkolenia (junior, młody jeździec, mała runda, duża runda) w drugim dniu.

 

Koszt szkolenia dla aktywnych (z opłaconą składką za ten lub. ub. rok) członków OZHK/WZHK i Związków Rasowych sfederowanych w PZHK wynosi 300  złotych za dwa dni szkolenia lub 200  złotych za jeden dzień szkolenia (dla pozostałych uczestników koszt ten wynosi odpowiednio 450 zł. oraz 300 zł.).

 

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 24 września

 

Dane do przelewu
Tytuł: Imię i nazwisko uczestnika – szkolenie/ PZHK
HTE marketing
Al. Reymonta 21/9, 01-840 Warszawa

Część kwoty za 1 dzień (200 zł.) lub 2 dni (300 zł.) proszę przesłać na poniższe konto organizatora:
11 1140 2004 0000 3402 7416 4358

 

Jan Bemelmans to światowej sławy jeździec i trener. Jego kariera rozpoczęła się, gdy w wieku 17 lat przeprowadził się z Belgii do niemieckiej stajni Roberta Schmidtke. Przez kilka lat miał okazję zdobywać wiedzę pod okiem takich wspaniałych trenerów jak Robert Schmidtke, Bubbi Gunter, Willi Schulteis i Harry Boldt. Później założył swoją stajnię i odniósł wiele sukcesów, m.in. z końmi Angelino, Fair Play. Był w rezerwie kadry na Igrzyska w Toronto. W 1989 otrzymał tytuł Reitmaster nadawany za wyszkolenie 50 koni do poziomu Grand Prix. Po rozpoczęciu kariery jako trener przez 20 lat pracował dla Niemieckiej Federacji Jeździeckiej. Przez 15 lat był trenerem kadry Hiszpanii, następnie pracował z kadrą Francji. W treningu koni ceni sobie szczególnie niemiecką szkołę jazdy, ale zawsze bierze pod uwagę potrzeby i charakter konia, aby ten rozwijał się jako szczęśliwy sportowiec.

Stephen Clarke to angielski sędzia oceniający konie na zawodach najwyższej rangi jak: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Europy czy Jeździeckie Mistrzostwa Świata. Sędziował m.in. IO w Atenach, Londynie i Rio, WEG w Kentucky i Normandii, Finały Pucharu Świata. Piastuje stanowisko sędziego generalnego FEI, jest byłym Przewodniczący International Dressage Officials Club. Przez lata był czynnym zawodnikiem w dyscyplinie ujeżdżenia, zdobył wiele tytułów mistrzowskich i był w rezerwie kadry na Igrzyska w Seulu.

 

 

Miejsce szkolenia:

 

Sportowy Klub Jeździecki „Golden Dream”

  • Ośrodki jazdy konnej
  • Feliksów 5, 95-015 Głowno
  • 51° 58' 41.00"N, 19° 31' 60.00"E
  • 600 035 144, 600 036 144
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekomendowany hotel do noclegów z ofertą specjalną tam gdzie będą wykłady na sali konferencyjnej to:

 

Hotel KASOR Resort & Spa (ceny są dostępne po podaniu hasła SEMINARIUM):

Cena za noc w pokoju 2 osobowym bez śniadania 199 zł
Cena za noc w pokoju 1 osobowym bez śniadania 169 zł

Program szkolenia

 

Dzień I

praktyczna część treningowa

szkolenie i ocena koni 4, 5 i 6 letnich wraz z omówieniem zasad szkolenia i oceny młodych koni z punktu widzenia trenera i sędziego. Część praktyczna realizowana w sesjach treningowych z udziałem młodych koni.

 

cześć teoretyczna na sali wykładowej

ocena młodych koni z punktu widzenia sędziego –główne zasady oceny młodych koni, różnice w sędziowaniu konkursów dla młodych koni, omówienie błędów u młodych koni, rola szkolenia w prezentacji młodego konia. Szkolenie młodych koni -główne zasady treningu młodych koni, cele i założenia treningowe dla koni 4,5,6 letnich.

 

Dzień II

praktyczna część treningowa

szkolenie i ocena koni na poziomie juniorskim

szkolenie i ocena koni na poziomie młodego jeźdźca

szkolenie i ocena koni zaawansowanych MR i DR

 

Część praktyczna realizowana w sesjach treningowych z udziałem par na poziomie junior, młody jeździec, mała i duża runda.

Ocena koni zaawansowanych z punktu widzenia sędziego – główne zasady oceny par na czworoboku konkursowym, szkolenie koni do poziomu MR i DR - droga szkoleniowa od podstaw do GP.

Związek Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych, Polski Związek Hodowców Koni  oraz Stadnina Koni Nowe Jankowice – Stado Ogierów w Kętrzynie serdecznie zapraszają wszystkich miłośników koni zimnokrwistych na Ogólnopolski Czempionat Ogierów Ras Zimnokrwistych dnia 8 września do Kętrzyna. W czempionacie będą brały udział uznane ogiery zimnokrwiste różnych ras w czterech kategoriach. Łącznie do oceny przedstawionych będzie ponad 30 ogierów.

Podczas Czempionatu odbędzie się pokaz specjalny dwóch doskonałych ogierów ardeńskich:

  • SANTOR ard.pol. – Czempion Europy ogierów starszych własności Krzysztofa Giersa
  • ARUR S ard.szw. – Czempion Europy ogierów 3-letnich własności Andrzeja Derleckiego

Zapraszamy do zapoznania się z listą ogierów biorących udział w tegorocznym Czempionacie.

Początek o godz. 10:00. Zapraszamy!

 

Rolnicy, którzy mają oszacowane przez komisje szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi będą mogli ubiegać się w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc w formie dotacji na powierzchnię upraw, w których szkody wynoszą co najmniej 30 proc.

Zgodnie z rozporządzeniem  Rady Ministrów z dnia 31 lipca 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz.U. poz. 1483)  dotacja będzie udzielna:

  • poza formułą pomocy de minimis, na warunkach określonych w rozporządzeniu nr 702/2014 - w przypadku, gdy szkody spowodowane tegoroczną suszą lub powodzią, oszacowane przez komisję powołaną przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód będą  wynosić powyżej  30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym lub średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie rolnym, albo
  • w ramach formuły pomocy de minimis,  zgodnie z przepisami rozporządzenia nr 1408/2013 - w przypadku gdy powyższe szkody  będą wynosić nie więcej niż 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej lub średniej rocznej produkcji roślinnej.

Pomoc, będzie pomniejszana o 50 proc., jeżeli w dniu wystąpienia szkód w uprawach rolnych co najmniej 50 proc. powierzchni upraw w gospodarstwie rolnym, z wyłączeniem łąk i pastwisk, nie było ubezpieczonych co najmniej od jednego z następujących ryzyk: suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Stawkę tej pomocy na 1 ha ogłosi minister właściwy do spraw rolnictwa nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem terminu składania do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków  o przyznanie pomocy.

Protokół oszacowania szkód sporządza się od 2017 r. na formularzu udostępnionym na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W protokole w przypadku wystąpienia szkód w uprawach paszowych, szkody te uwzględniane są przy obliczaniu dochodów z produkcji roślinnej i drugi raz przy obliczaniu dochodu z produkcji zwierzęcej. W kosztach poniesionych z tytułu niezebrania plonów w wyniku wystąpienia szkód mogą być uwzględniane koszty związane z zakupem pasz, o ile ten zakup wynika z ujemnego bilansu paszowego w gospodarstwie rolnym spowodowanego szkodami powstałymi w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, przy czym ilość nabytych pasz nie może przekroczyć ilości pasz niewyprodukowanych w gospodarstwie.

W przypadku, gdy w protokole wyliczony  procent strat jest niższy niż 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym rolnik może wnioskować przy ubieganiu się o dotacje na powierzchnię  upraw wynikająca z protokołu o uwzględnienie  strat wyłącznie w produkcji roślinnej w porównaniu do średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie rolnym z okresu poprzednich trzech lat lub średniej z trzech lat wybranych z pięciu po odjęciu wartości najwyższej i najniższej.

Przyjęcie wariantu wyliczania strat do średniej rocznej wyłącznie do produkcji roślinnej nie zwalnia komisji  z wypełnienia w całości protokołu.

Materiał opracowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi